HIFU nasıl uygulanıyor?

Uygulama öncesi yüzdeki kapatıcı, makyaj, krem ve güneş koruyucular silinerek cilde kayganlaştırıcı ve soğutucu etkisi olan bir jel sürülür. Seçilen başlık, önceden belirlenen ve çizilen haritalandırmaya bağlı olarak cilt üzerinde gezdirilerek işlem tamamlanır. 

Hassas cilt ve diş alanlarında duyulan hassasiyeti azaltmak için bir spanç veya tahta bir abeslangla ağız içinde mekanik bir bariyer yapılabilir. Uygulama süresi, işlemin gerçekleştirileceği bölgenin genişliğine bağlı olarak ortalama 20-30 dakikadır. 

Daha sonra oluşan hafif kızarıklık için yatıştırıcı bir maske veya nemlendirici kullanılarak cilt yatıştırılır. 

Hasta uygulamadan hemen sonra işine dönebilir. Hastanın o gün güneşli ortamlara koruma olmadan çıkmaması, yüz üstü yatmaması, yüzünü havlu ile silmemesi ve hamam sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan sakınması önerilir. 

Hasta 1 gün sonra makyaj yapılabilir, havuza girebilir ve seyahate çıkılabilir.

Hİ-FU Sonuçları kalıcı mıdır?

HIFU ile sağlanan gerçek yara iyileşmesi, yeni bağ dokusu oluşumu ve kollajen üretimi ile uzun bir kalıcılık sağlasa bile, yaşlanma belirtileri 

yerçekimi, sigara kullanımı, beslenme alışkanlıkları, uyku düzeni ve zamana bağlı değişiklikleri gibi kişilerin ayrı ayrı yaşam tercihlerinden de etkilendiği için hiçbir zaman bir teknikle kalıcı olamazlar.  

Bununla beraber yukarıda sayılan faktörleri dikkate alan sağlık bilinci yüksek kişlerde, yıllık bütünsel genel sağlık ve cilt değerlendirmesi sonrası gerekiyorsa yapılacak takviye işlemleriyle yaşlılık belirtileri kalıcı olarak ötelenebilir.

 Çalışmalar, HIFU ile elde edilen etkinin yukarıdaki değişkenler dikkate alındığında 2 yıl kadar sürdürülebildiğini bildirmekte.

HIFU ile hangi beden ve yüz alanlarında çalışılır?

HIFU teknolojisi, ayrı ayrı yüz ve beden başlıklarına sahiptir. Cilt kalınlığına göre başlıklar seçilir. 

Derinin ince olduğu kaş üstü ve göz çevresinde 1.5 mm. menzilli başlıklar etkili olurken ki bu etki bu alanda kaş kaldırıcıdır, yüzeyel cilt kırışıklıkları silikleştirilebilir, orta derecede kalın cilt bölgelerinde 

(yanaklar, çene, dekolte, el sırtı ile özellikle meme, karın, kol çatlaklarında) 

3 mm. derinlikte etki eden başlık kullanılarak yüz, boyun ve cilt germe sağlanabilir, 4.5 mm. lik başlık özellikle basen, karın ve bacak çatlakları, selülitleri ile kol, gıdı, boyun sarkmaları ve yüz sıkılaştırma amacıyla tercih edilir.

error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!
× How can I help you? Whatsapp